بیگ بلو باتن چیست و قابلیت های کاربردی آن چه می‌باشد؟

بیگ بلو باتن یک بستر کلاس مجاز ی است که کاربردها و قابلیت هایی دارد که کلاسهای آنلاین را برای کاربران جذابتر می کند در زیر به برخی از قابلیتهای آن اشاره می شود:

 • تخته سفید تعاملی

تخته سفید یا وایتبرد موجود در کلاس های مجازی، همانند تخته موجود در کلاس های فیزیکی و حضوری، از اهمیت زیادی برخوردار میباشد و می توان گفت تخته کلاس پایه اصلی آموزش و کاربردی ترین ابزار در یک جلسه میباشد. تخته سفید تعاملی به معلمان و اساتید این امکان را می دهد که متن یا شکل مورد نظر را با ابزارهای مختلفی که در حاشیه صفحه وجود دارند ،ترسیم یا علامت گذاری کنند. این تخته سفید در جلسه مجازی همچنین می تواند با تابلوی چند کاربره توسط معلم یا استاد در هر زمان روشن شود و به اعضا اجازه می دهد از صفحه دستگاه خود روی تخته با یکدیگر تعامل داشته باشند ،یادداشت کنند یا شکلی را بکشند.

 • اتاق های برک آوت در بیگ بلو باتن فارسی

اتاق های برک آوت در کلاس های مجاز ی از جمله بیگ بلو باتن با قابلیت هایی مانند؛

 • ایجاد اتاق جلسات جداگانه.
 • ثبت نام گروهی برای ملاقات با تعداد محدودی از کاربران.
 • اضافه کردن کاربران تصادفی مربوط به پروژه ای خاص.
 • ایجاد گروه های تمرینی و مجزا به تعداد مورد نیاز و…. همراه است .

و امکانات ویژه ای برای تنظیم و ساخت هر اتاق مجزا به شما میدهد.

 • یادداشت های مشترک

Shared Notes یا یادداشت های اشتراکی به کاربران این امکان را می دهد تا در جلسه خود با سایرین (شاگردان و معلم) به صورت پیامی صحبت کنند و یا پاسخ یکدیگر را بدهند.

معلم می تواند یادداشت های جلسه را پس از اتمام به اشتراک بگذارد. همچنین می توانید این یادداشت ها را در قالب های Open Document  ،MS -Word  ،PDF  ،Plain Text  ،HTML ، Text (.odt) دانلود کنید.

 

 • حاشیه نویسی روی صفحه و زیرنویس

حاشیه نویسی روی صفحه و زیرنویس در بیگ بلو باتن به مجریان این امکان را می دهد که توضیحات لازم را برای هر ارائه بر اساس ویدئو/صدا بنویسند.

این ویژگی می تواند برای دانش آموزانی که ناشنوا هستند مفید باشد، زیرا معلم می تواند کل گفتار/خلاصه را به صورت زیرنویس ارائه دهد تا قابل مشاهده شود.

 • چت مشترک و چت خصوصی

با استفاده از چت روم مشترک و چت روم خصوصی، شاگردان می توانند به صورت خصوصی یا عمومی با هرکسی که در کلاس مجاز ی حضور دارد، ارتباط برقرار کرده و با آن چت کنند.

 • ضبط زنده

با کمک قابلیت ضبط کلاس مجاز ی میتوانید جلسه مورد نظر را همیشه داشته باشید و در زمان دلخواه به آن رجوع کنید و درس و آموزش ها را مرور کنید.

یا اینکه فیلم ضبط شده جلسه را به افراد غائب بدهید تا از هیچ مبحثی عقب نمانند و غیبت خود را جبران کنند.

 • نظرسنجی های آنلاین

نظرسنجی های آنلاین BigBlueButton به ناظران اجازه می دهد تا نظرات یا پیشنهادات شرکت کنندگان را در مورد بحث یا کلاس امروز جمع آور ی کنند و با تعاملات بیشتر، جلسه مجازی را بهبود بخشند.

انواع مختلف نظرسنجی مانند بله/خیر ، درست/نادرست یا نظرسنجی های سفارشی با گزینههای متعدد در دسترس است.

 • اشتراک وب کم

به اشتراک گذاشتن وب کم در جلسه مجاز ی، حسی از صحبت با انسانها در ملاقات های حضور ی را ایجاد می کند، فراگیران می توانند سخنرانی ها یا جلسات آموزشی مجازی را به گونه‌ا‌ی تعاملی تر درک کنند و بتوانند چهره مجر ی یا سخنران را مشاهده کنند.

 • اشتراک گذاری صفحه نمایش

گزینه اشتراک گذاری صفحه در کلاس مجاز ی به مجر ی کمک می کند تا جلسات آموزشی را به صورت تعاملی و عملی تر توضیح دهد.

و اگر می‌خواهد تصویر خاصی را نشان یا برنامه خاصی را آموزش دهد، با اشتراک گذار ی صفحه سیستم خود میتواند فایل یا برنامه مورد نظر را باز کند و تمامی مراحل انجام کار را شاگردان ملاحظه کنند.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

 1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟